temp.
14°
Zon op
07:53
Zon onder
17:52
Nachtmodus
Foto: Douwe Anne Verbrugge

Gratis artikel – Grutto is niet te redden zonder predatorenbeheer, De Jager maart 2018

De redactie van De Jager gaat op bezoek bij twee succesvolle weidevogelboeren in het Overijsselse Liederholthuis. Toen de provincie in dit gebied een bosachtige corridor voor edelherten wilde aanleggen tekenden de boeren protest aan. ‘Dit zou het einde betekenen van de broedgronden van de weidevogels.’ Ze staken de nek uit, sloten een lening af en kochten de grond zelf. Met succes.

‘Ons idealisme is de grootste drijfveer. Het is onze eigen achtertuin. Wij denken – en weten inmiddesl ook – dat wij het beter kunnen dan grote organisaties die vooral veel theoretische kennis hebbben over wat het beste is voor de weidevogel. Iedere dag zien wij in het veld wat er gebeurt en hoe we daar op kunnen inspringen. Bij een periode van droogte, zet ik meteen de pomp aan om het plas-drasgebied zompig te houden.’

Lees het verhaal van Bertwin Elshof en Marcel Strijtveen.

  • Delen:


Gerelateerd nieuws