Zon op
06:17
Zon onder
21:11
Nachtmodus

Gaat u mee wild kijken?

De edelhertenbronst staat weer voor de deur! Zowel de edelherten als vele duizenden natuurliefhebbers zien vol verwachting uit naar het schouwspel van herten die dag en nacht knokken om de gunsten van de hindes. Het edelhert is de grootste hertensoort in ons land. Een volwassen mannetje kan wel 160 kilo wegen! De machtige bronstroep van het mannelijke edelhert, het ‘burlen’, is binnenkort (vooral tijdens koude nachten) te horen. Afhankelijk van het gebied start de bronst ruwweg half september en duurt tot medio oktober.

Wild spotten met de jager
Wild kijken kan het gehele jaar. Als u zich er een beetje in verdiept kunt u snel succesvol zijn. Jagers zijn veel in hun jachtvelden te vinden, zij moeten veel wild speuren en observeren. Zo weten zij welke soorten, hoeveel wild en waar de dieren zich in het jachtveld bevinden. Om een succesvolle wildspotter te worden deelt de Nederlandse jager graag zijn ervaring met u.

Voor elk wat wils
Wie wilde dieren in hun natuurlijke omgeving wil zien, maakt in Nederland goede kans. De Nederlandse bossen, polders en landbouwgebieden zijn rijk aan wild. Reeën, fazanten, dassen, herten, wilde zwijnen en hazen zijn een paar voorbeelden. Voor elk wat wils.

Wildkijktips

Met een paar tips helpen we u op weg. Als u wild wilt zien, zorg dan dat u:

 • Aangelegde wildobservatieplekken opzoekt. In de bezoekerscentra van terreinbeheerders vindt u hierover meer informatie
 • Eerst een keer met begeleiding op stap gaat, bijvoorbeeld van een lokale jager, boswachter of natuurfotograaf
 • Op de paden blijft
 • Informatie inwint over het gebied dat u gaat bezoeken, wat kan u waar verwachten?
 • Stil bent, concentreer je volledig op de dieren die je graag wil zien
 • Op tijd in het gebied bent, de avond en ochtendschermer zijn de beste momenten
 • Goed materiaal tot uw beschikking heeft, een goede verrekijker is zijn gewicht in goud waard
 • Beschikt over het juiste schoeisel, niets zo vervelend als koude of pijnlijke voeten
 • Het geluid van uw telefoon uitzet
 • Uw hond thuis laat
 • Muggenspray bij zich heeft
 • Geen krakende schoenen of schurende kleding aan heeft
 • Rekening houdt met de windrichting, de wind in het gezicht is ideaal
 • Donkere kleding aan heeft
 • Uw fototoestel meeneemt, maar niet flitst met fotograferen
 • Delen:


Gerelateerd nieuws