Zon op
06:17
Zon onder
21:11
Nachtmodus
Foto: Robert-Jan Asselbergs

Documentaire ‘Vliegend voedsel’ is terug te kijken

Maandag 4 september zond de NPO de 2Doc-documentaire ‘Vliegend voedsel’ uit. Een mooie inkijk in de vele kanten van het wildbeheer en met name de impact van de ganzen.
De documentaire werd zeer goed bekeken en is terug te kijken op Uitzending gemist:

Vliegend voedsel op Uitzending gemist

Klik op de afbeelding om de uitzending terug te kijken. (foto © NPO2/2Doc)

Documentairemaker Henk Dokter bivakkeerde meer dan een jaar lang met zijn camera tussen de wilde ganzen. Urenlang lag hij in het riet om de ganzen te leren kennen. Hij filmde hoe ze met elkaar leven en hoe ze hun jongen beschermen. Daarnaast sprak hij met jagers, boeren en koks om te laten zien hoe het met de wilde ganzen in Nederland is gesteld. Centraal daarin zien we de extreme schade die de wilde ganzen veroorzaken aan de gewassen en de spanning die dat bij de boeren oplevert.

Henk Dokter is gefascineerd door natuur, dieren en voedsel en wil het hele proces in beeld brengen, van ei tot stukje vlees op het bord.

  • Delen:


Gerelateerd nieuws