Zon op
06:20
Zon onder
21:07
Nachtmodus
Foto: Anoeska van Slegtenhorst

De jager in onszelf, interview met Ellen Mookhoek – OneWorld

Voor OneWorld wordt Ellen Mookhoek geïnterviewd over wildplukken, jagen en de omgang van de hedendaagse mens met zijn natuurlijke omgeving. Daarin vertelt ze uitgebreid over haar manier van leven.

‘Door het dier onherkenbaar te maken, eten we alleen maar meer. Als mensen meer gevoel zouden krijgen voor het doden van dieren, zouden ze minder moeite hebben vlees te laten staan. Vegans werken overigens mee aan dit systeem. De nadruk die ze leggen op de zieligheid van het doden van dieren bevordert de industrialisatie van dat proces, en de verwerking ervan tot pakjes of snacks.’

Ook ageert Mookhoek tegen voedselverspilling en dan niet alleen de voedselverspilling van de consument maar ook het nodeloos vernietigen van ganzeneieren.

‘Stilzwijgend worden elk jaar een miljoen eieren vernietigd omdat ganzen veel schade aanrichten (in 2016 al voor zo’n zes miljoen euro aan vernielde landbouwgewassen, red.). Natuurorganisaties willen hun achterban hiermee niet confronteren en beginnen daarom niet over het benutten van de eieren. Ik zie dat er ontzettend veel eetbaars wordt weggegooid – naast de officiële 41 kilo per persoon per jaar.’

Mookhoek constateert dat het huidige beleid ten aanzien van jacht absurd is en tot welke situaties dit leidt.

‘Kijk naar ons ganzenbeleid. Ze mogen geschoten worden als ze net de winter uitkomen en slecht in hun vel zitten. Dan heb je dus weinig aan dat vlees. Vanaf half oktober is de jacht verboden, terwijl dan de vraag naar wild het grootst is. Dit beleid is niet efficiënt en ook niet sportief tegenover de ganzen. Ze worden geschoten als ze op standje ‘paarvorming’ staan en alleen daaraan kunnen denken. Ik bespeur eenzelfde insteek als bij de Oostvaardersplassen: faunabeheer dat helemaal is losgezongen van het doden van dieren en van de jacht. Dan krijg je absurde situaties.’

Lees het hele interview op OneWorld.nl

De jager in onszelf, interview met Ellen Mookhoek
  • Delen:


Gerelateerd nieuws