Zon op
05:33
Zon onder
21:54
Nachtmodus

Damhert uit de Amsterdamse Waterleidingduinen – Koken met Van Boven

Wat ooit begon als onschuldige bezienswaardigheid is uitgegroeid tot een ware plaag: damherten in de Amsterdamse Waterleidingduinen. Er zijn in 2015 3800 damherten geteld en de populatie groeit gestaag. De toename zorgt voor voedseltekorten, verdwijnen van andere dieren en overlast in de omgeving. Op sommige plekken in Nederland mogen jagers de herten op verantwoorde wijze schieten om het beheer van de natuur en groei van de populatie in toom te houden. Yvette krijg van jager Sjoerd vlees van een zelfgeschoten damhert waar ze heerlijke stoof van maakt voor een pastei. Bij de stoof komt zelfgemaakte chutney en homemade appelstroop van goudrenetten. Een waar feestmaal!

  • Delen:


Gerelateerd nieuws