Zon op
07:53
Zon onder
17:51
Nachtmodus

Beheer edelherten op Hoge Veluwe start maand eerder – NOS journaal

In het NOS-journaal van 3 juli 2017 wordt aandacht besteed aan het vervroegde beheer van edelherten op Park De Hoge Veluwe. Jacob Leidekker, beheerder van De Hoge Veluwe legt uit, dat in het aangrenzend gebied de eigenaar 15 jaar geleden stopte met jagen. Vervolgens nam het aantal herten in dat gebied toe en lag het aantal herten 20x hoger dan op De Hoge Veluwe.

Nu er na 15 jaar in het aangrenzend gebied weer herten worden bejaagd verplaatsen de herten zich en ziet De Hoge Veluwe meer herten in haar gebied verschijnen. Leidekker geeft aan dat De Hoge Veluwe in het kader van biodiversiteit beheer belangrijk vindt en daarom de herten bejaagt. Omdat er meer herten zijn dan eerst wordt er vroeger begonnen met bejagen. Het vlees wordt verkocht in de winkel.

Het fragment start op 14.50 minuten.

  • Delen:


Gerelateerd nieuws