Zon op
06:18
Zon onder
21:09
Nachtmodus
Foto: Erwin de Boer

Ameland, De Eilanden – Omroep Max

Bioloog Midas Dekkers brengt in verschillende afleveringen het leven op de Wadden in beeld. Vrijdag 11 mei was de uitzending over Ameland. Daarin vertellen onder andere twee jonge jagers van het eiland, Wouter en Max, hoe zij het leven op Ameland zien.

Zo komt aan bod dat het eiland veel jagers kent. Het eten van vlees uit de natuur is voor de jagers en de andere inwoners heel vanzelfsprekend en iets dat al generaties lang op deze manier gebeurt. ‘Amelanders eten bessen uit de natuur, vis, garnalen en wild van het eiland.’

Een van de jagers geeft aan dat het aantal regels omtrent het jagen toeneemt. ‘Maar als ik hier alles zou schieten, dan houdt het voor ons natuurlijk op. Dus dat doe je niet.’

Aan het einde van de uitzending maken ze de ‘buit’ schoon en eten ze het op. Amelander duinkonijn.

Ze komen twee maal voorbij in de uitzending: om 19.05 minuten en om 40.11 minuten.

 

Bekijk de hele aflevering

De Eilanden, Ameland, op 19.05 en 40.11 minuten - Omroep Max
  • Delen:


Gerelateerd nieuws