Zon op
06:12
Zon onder
21:17
Nachtmodus

Aantal stropers is verdubbeld op de Veluwe – Omroep GLD

ERMELO – Op de Noord-Veluwe wordt er momenteel twee keer zoveel gestroopt als vorig jaar. Van 60 vorig jaar naar 120 stroperij-incidenten dit jaar, zegt boswachter Ger Verwoerd. Er wordt niet alleen in deze kerstperiode illegaal gejaagd. Over het hele afgelopen jaar werden steeds meer dieren door stropers gedood.

De boswachters zijn enkele daders op het spoor, maar het is lastig om ze op heterdaad te betrappen.

Pootklem, wildstrik of kruisboog
Er worden soms ouderwetse methoden gebruikt. Zo worden pootklemmen geplaatst of een wildstrik. Een wildstrik is een ijzeren draad in de vorm van een lus. Dieren stikken op deze manier en gaan dan langzaam dood. In een klem kunnen dieren soms dagen gevangen zitten. Volgens boswachter Ger Verwoerd zijn het ouderwetse manieren die in Oost Europa nog worden toegepast.

verder lezen op omroep Gelderland

OmroepGelderland.nl
  • Delen:


Gerelateerd nieuws